Hartman

Štipendije spominskega sklada dr. Bruna Hartmana

Na podlagi Statuta Zveze bibliotekarskih društev Slovenije z dne 17. maja 2019 in Pravilnika spominskega sklada dr. Bruna Hartmana, sprejetega 9. maja 2023, objavljamo

RAZPIS ZA ŠTIPENDIJE SPOMINSKEGA SKLADA DR. BRUNA HARTMANA

Štipendije sklada lahko prejmejo študenti doktorskega študija bibliotekarstva in sorodnih ved, ki dajejo z disertacijo samostojen in izviren prispevek k bibliotekarstvu kot znanosti in izpolnjujejo naslednje pogoje:

1. so vsaj pet let aktivni člani bibliotekarskega društva;
  2. aktivno delujejo v bibliotekarstvu, kar dokazujejo z objavo strokovnih in znanstvenih prispevkov;
  3. imajo sprejeto temo doktorske disertacije s področja bibliotekarstva in sorodnih ved ter veljaven individualni študijski program oziroma to izkazujejo na podlagi drugih dokazil.

Sklad praviloma podeli eno štipendijo letno, in sicer v višini največ 50 % šolnine za posamezno študijsko leto.

Prijave za štipendijo s priloženimi dokazili (življenjepis, kopija sklepa o potrditvi teme doktorske disertacije in veljavnega individualnega študijskega programa, osebna bibliografija, potrdilo o članstvu v društvu bibliotekarjev) je treba poslati v zaprti kuverti z oznako »Razpis za štipendije Spominskega sklad dr. Bruna Hartmana« najkasneje do 31. 5. 2024 na naslov:

Zveza bibliotekarskih društev Slovenije
Upravni odbor Spominskega sklada dr. Bruna Hartmana
(dr. Fanika Krajnc-Vrečko, predsednica)
Zveza bibliotekarskih društev Slovenije, Turjaška 1
1000 Ljubljana

Upravni odbor Spominskega sklada dr. Bruna Hartmana štipendije ne podeli, če prijave ne ustrezajo razpisnim pogojem. Štipendija bo podeljena na Kongresu ZBDS leta 2024.

Med izbranim štipendistom in ZBDS bo sklenjena pogodba o štipendiranju. Izbrani kandidat, prejemnik štipendije, je dolžan:

• v času štipendiranja objavljati oziroma nastopati kot prejemnik Hartmanove štipendije;
  • o zaključku podiplomskega študija obvestiti Upravni odbor Hartmanovega sklada;
  • Skladu predložiti 1 izvod doktorskega dela v tiskani obliki ali če je delo izdano samo v elektronski obliki, obvestiti Sklad o mestu deponiranja;
  • izvesti vsaj 3 predavanja na temo doktorske disertacije po regionalnih bibliotekarskih društvih;
  • imeti predavanje oziroma referat na strokovnem dogodku ZBDS na temo doktorske disertacije.

Navedene in morebitne dodatne obveznosti bodo natančno opredeljene v pogodbi med štipendistom in Skladom.

Upravni odbor Spominskega sklada dr. Bruna Hartmana,
predsednica dr. Fanika Krajnc-Vrečko